NÁŠ PROJEKT OTEVŘENÁ MÉDIA

Chceme pomoci lidem, kteří chtějí začít s občanskou žurnalistikou nebo již začali – například chtějí realizovat své samostatné vysílání nebo blog či zpravodajský web či blog anebo se chtějí připojit k již existujícím, ale nemají novinářské vzdělání. Kurz se samotnými základy žurnalistiky a vydávání média je zdarma otevřený každému, kdo se bude chtít do projektu zapojit. Pokud máte zájem, kontaktujte nás.

Doufáme, že pomůžeme také většímu zájmu o místní demokracii a aktivnějšímu občanskému postoji nejen k politickým a celospolečenským tématům, ale třeba i rozvíjení kulturního a komunitního života v místě, kde žijete.

OBČANSKÁ ŽURNALISTIKA

Náš nejnovější projekt, kterým toto chceme realizovat, je OBČANSKÁ ŽURNALISTIKA – zapojit se může každý, kdo má chuť se něco nového učit a není mu lhostejné jeho okolí.  Více o OBČANSKÉ ŽURNALISTICE zde.

MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST

Důležité je také vzdělávat se v oblasti Mediální gramotnosti,  kde se dozvíte více, jak fungují média. V tomto ohledu vzděláváme též pedagogy. Máme pro vás kurz přímo na míru akreditovaný v oblasti DVPP u MŠMT. Mediální gramotnost učíme děti a mládež od roku 2007 a akreditaci pro výuku pedagogů jsme poprvé získali od roku 2011. V Mediální gramotnosti nejsme zaujati a nevěnujeme se jí ideologicky, ale výhradně neutrálně podle původních principů.

Naše cíle:

  • Kultivace veřejné diskuse formou zvyšování mediální gramotnosti široké veřejnosti a podpory vzdělanosti diskurzem do minulosti jako obrany proti manipulaci s důrazem na vzájemnou toleranci a respekt
  • Spojování lidí se stejnými vizemi – networking a mezinárodní spolupráce

Projekty:

OTEVŘENÁ MÉDIA –  navazuje na projekt Mediální centrum (pro dospělé, pro děti a mládež). Mediální gramotnost – realizována formou mediálních projektů, kurzů žurnalistiky a médií, vždy s přesahem a zapojení do mísních iniciativ a komunitního života.

Akreditace MŠMT Vzdělávací instituce pro Další vzdělávání pedagogických pracovníků – provádění vzdělávacích programů a vydávání osvědčení o je jich absolvování pro MEDIÁLNÍ GRAMOTNOST online kurz . Platnost akreditace Vzdělávací instituce DVPP je nyní aktualizována do 14.11.2024.

DAY OFF: Dobrovolnický den – školili jsme dobrovolníky na novináře, ti pak v konkrétních neziskovkách dělali reportáže a poznávali tak lépe dění uvnitř a zjišťovali rozdíl mezi mediálním obrazem dané organizace a skutečností. A především se učili, jak získávat informace přímo u zdroje.

V PAMĚTI SYNAGOGY – rozhovory s lidmi, kteří přežili holocaust, ale také celkově pak další rozhovory a reportáže, které mapují historické souvislosti Evropské historie s přesahem do dnešních dnů a budoucnosti

DNES NA HRANICÍCH – navazující na projekt Hranice padá, pozor, teď! – exkurz nálad a situace česko-německého pohraničí po sedmi letech po vstupu Česka do Schengenského prostoru. Natáčení dokumentu s německým partnerem.

 

SeeMedia z.s. | Reg. N.: / IC: 27001113 | Kurzova 2222/16, Praha / Prague, Czech Republic | Datová schránka: bm3dyxj